PDF Drukuj Email

Zaczytani.org

[9 lutego 2016 r.]

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2015/2016  nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zaczytani.org. Akcja ma na celu zebranie książek, które trafią do dzieci i młodzieży: do oddziałów szpitalnych w całej Polsce, do świetlic, rodzinnych domów dziecka i hospicjów.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia zebraliśmy książki, puzzle, kredki, które  przekazaliśmy na odział dziecięcy w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im .dr.  A. Jurasza w Bydgoszczy.

 

 


Wieczór Wigilijny ze św. Janem Pawłem II

[grudzień 2015 r.]

7 grudnia 2015 r. w Nakielskim Ośrodku Kultury, podczas „Wieczoru wigilijnego z św. Janem Pawłem II”, organizowanego przez Nakielski Ośrodek Kultury i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię im. Mariana Rejewskiego w Nakle nad Notecią, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania „Poezja Jana Pawła II”. Konkurs  objęty został honorowym patronatem Starosty Nakielskiego i przeznaczony był dla uczniów gimnazjum.

Uczennice naszego Gimnazjum zdobyły zaszczytne miejsca:

Mistrz Pięknego CzytaniaMarta Lange, uczennica klasy IIb

Wicemistrz Pięknego Czytania -  Weronika Ziołecka, uczennica klasy IIIa

 


 

Zmiana planu lekcji

[27 grudnia 2015 r.]

Od czwartku, 7 stycznia 2016 r., obowiązuje nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

 


 

Świąteczne kolędowanie

[22 grudnia 2015 r.]


22 grudnia  to w naszym gimnazjum dzień wielkich wzruszeń. Wraz z zaproszonymi gośćmi wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. Przedstawiciele poszczególnych klas odczytali życzenia świąteczne kierowane do kolegów. Tradycyjnie gimnazjaliści przygotowali ozdoby choinkowe. W tym roku były to anioły, które przystroiły choinki w mroteckim kościele. Wielką radość sprawiły słodkości przygotowane dla wszystkich uczniów przez Radę Rodziców.

Młodzież przygotowała świąteczne pierniki dla zaproszonych gości. Kolejne takie wzruszenia już za rok…

 


 

Finał akcji "Świąteczna paczka 2015"

[18 grudnia 2015 r.]

W tym roku, podobnie jak rok wcześniej, uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne paczki dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Tym razem pomocą objęliśmy 6 rodzin (39 osób) wytypowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, które otrzymałyartykuły spożywczechemiczne a także odzieżzabawki słodycze na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Akcja została sfinansowana przede wszystkim ze składek uczniów, którzy zrezygnowali w tym celu z tradycyjnych świątecznych upominków wręczanych sobie podczas klasowych wigilii.

Pomysłodawczynią akcji jest pani Małgorzata Kaźmierczak, którą wspierały w tym roku panie: Katarzyna Tomasz, Paulina Słoma, Agnieszka Wojtczak, Justyna Piotrowska-Tojza, Milena Wojtczak, Krystyna Daroń oraz Beata Drążkowska. W akcję zaangażowali się także uczniowie – grupa wolontariuszy liczyła 28 osób.

Szczególne podziękowania należą się także osobom, które wsparły tegoroczną akcję:

pani Aldonie Belter (Sklep Wielobranżowy „Karol”)

panu Edmundowi Balcerowi (Artykuły Spożywczo-Przemysłowe)

panu Tomaszowi Słomie (Artykuły Różne)

panom Waldemarowi Wojciechowi Splitt (Krajowe i Międzynarodowe Przewozy Pasażerskie)

 


 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Podsumowanie programu

[14 grudnia 2015 r.]

8 grudnia nastąpiło podsumowanie programu „JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ. FRANCJA ELEGANCJA”, który był realizowany w naszej szkole od października. Tego samego dnia ogłoszono  wyniki  konkursów, a zwycięzcom wręczono słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

A oto zwycięzcy:

Konkurs „Dobre obyczaje w życiu codziennym - plakat

Wyróżnienie – klasa Ia

Wyróżnienie – klasa IId

III miejsce – klasa Ib

II miejsce – klasa IIb

I miejsce – klasa IIIa

Konkurs „Światowe Marki Modowe - album

Wyróżnienie – klasa IIb

III miejsce – klasa IId

II miejsce – klasa IIIc

I miejsce – klasa IIIa

Konkurs „Dama i Dżentelmen Gimnazjum

Oliwia Stremlau klasa IIIa

Kacper Stachowski klasa IIIb

 

 


 

Przywróćmy dzieciom uśmiech

[8 grudnia 2015 r.]

Fundacja Przyjazny Świat Dziecka zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Jest to akcja ogólnopolska. Nasza szkoła przystąpiła do zbiórki makulatury.

Po przerwie świątecznej wystawiony będzie pojemnik na makulaturę  (gazety, czasopisma, kredowy papier, kartony, zużyte zeszyty). W wyznaczonych dniach będzie można przynieść makulaturę do szkoły. Podana musi być liczba kilogramów, na kartce podpisanej przez rodziców. Uczniowie, którzy przyniosą ponad 50kg makulatury wezmą udział w losowaniu nagród. Akcja będzie trwała do połowy maja, a podsumowanie nastąpi na początku czerwca.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji.

 

 


 

Szkolny Dzień Elegancji

[24 listopada 2015 r.]

 

 

Wtorek, 24 listopada, był w naszej szkole Dniem ElegancjiW tym dniu elegancja stroju komponowała się z elegancją w zachowaniu gimnazjalistów. Dzień ten był jednym z elementów programu edukacyjnego  „JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ. FRANCJA ELEGANCJA”.

Celem takiego przedsięwzięcia jest uwrażliwianie uczniów na kulturę stroju, a także  uświadamianie,  jak ważna jest schludna i estetyczna prezencja.

 

 


 

Moja zawodowa i edukacyjna przyszłość

[17 listopada 2015 r.]

17 listopada uczniowie klasy 3e i 3a naszej szkoły wraz z opiekunami p. Katarzyną Tomasz i p. Anną Skubiszewską-Olszak  mieli okazję zwiedzić firmę P.P.H.Zelan w Nakle nad Notecią, która jest wiodącym producentem sztućców jednorazowego użytku na rynku polskim i europejskim.

Przed wejściem na teren zakładu uczniowie zostali poinformowani o obowiązujących przepisach BHP, a następnie zwiedzili zakład oraz uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Moja zawodowa i edukacyjna przyszłość". Po terenie firmy oprowadzali gimnazjalistów p. Joanna Czelińska i p. Łukasz Bednarski, którzy szczegółowo omawiali wszystkie działy funkcjonujące w zakładzie.

Pracownicy podkreślali wagę  kwalifikacji zawodowych oraz dobrze rozwiniętych umiejętności społecznych, koniecznych do realizacji codziennych zadań na stanowisku pracy.

Miłym akcentem pobytu młodzieży w firmie był wspólny posiłek sfinansowany przez gospodarzy.

Wycieczka zawodoznawcza była bogatym źródłem informacji na temat funkcjonowania firmy opartej na najnowszych technologiach ważnych 
w procesie wspierania wyboru ścieżki zawodowej uczniów rodzimych szkół.

 

 


 

11 listopada. Święto Niepodległości

[10 listopada 2015 r.]

 

W przededniu Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole apel. Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni i piosenek patriotycznych. Klasy pierwsze zaś wzięły udział w marszu z flagą narodową pod obelisk na Placu Wolności. Tam, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego, odśpiewali hymn, wypuścili gołąbki pokoju i zapalili znicze.

 


 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

[8 listopada 2015 r.]

Październik i listopad to w naszej szkole czas realizacji programu edukacyjnego „JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ. FRANCJA ELEGANCJA”, który jest kontynuacją wcześniejszych działań mających na celu propagowanie zasad savoir-vivre. Celem programu jest przekazywanie i utrwalenie wiedzy na temat kulturalnego stylu życia młodych ludzi oraz uczenie szacunku dla siebie i innych, w szczególności dla rodziców i osób starszych.

W ramach programu uczniowie będą brali udział w zajęciach wychowawczych, podczas których poszerzą swoją wiedzę na temat dobrych obyczajów w życiu codziennym i wspólnie przygotują „Kodeks Dobrych Manier”. Każda klasa będzie miała także do przygotowania album „Światowe Marki Modowe”. Oprócz zadań graficznych zaplanowane są konkursy szkolne, tj. „Dzień Uśmiechu” oraz "Dama i Dżentelmen Gimnazjum". Ciekawymi wydarzeniami będą  „Dzień Dobrych Życzeń” i „Szkolny Dzień Elegancji”.

Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja oraz umiejętność opanowania emocji staną się nawykami naszej młodzieży.

 


 

Wywiadówki

[2 listopada  2015r.]

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 5 listopada, odbędą się wywiadówki. Porządek spotkań:

klasy I - godz. 1530

klasy II - godz. 1600

klasy III - godz. 1630

O ewentualnej zmianie godziny spotkania z rodzicami wychowawca poinformuje uczniów i rodziców.

 


 

Konkurs wiedzy o Patronie

[29 października 2015r.]

29 października odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Pawle II. Celem konkursu było ukazanie wzoru do naśladowania w osobie Jana Pawła  II,  propagowanie jego  nauki dotyczącej fundamentalnych wartości: miłości, współpracy, dialogu oraz zachęty do osobistego rozwoju.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej części przedstawiciele zespołów klasowych rozwiązywali test wiedzy w którym musieli wykazać się znajomością biografii Jana Pawła II.

Do drugiej rundy zakwalifikowało się pięć klas z największą liczbą  punktów. Byli to przedstawiciele IIaIbIIIaIIbIc. Na tym  etapie uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami konkursowymi, które pozwoliły na wyłonienie finalistów.

W finale udział wzięły klasy IIIaIIbIb.  W  tej części  uczniowie wykazali się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą życia i pontyfikatu  Patrona.

W wyniku rywalizacji I miejsce zajęli przedstawiciele klasy IbII miejsce uczniowie z klasy IIIaIII miejsce zajął zespół klasy IIb.

Konkurs został przygotowany przez pracowników Biblioteki szkolnej a fundatorami nagród była Rada Rodziców.

 


 

Spotkanie z kryptologią

[28 października 2015r.]

W środę, 28 października, 11-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w seminarium naukowym "Spotkanie z kryptologią" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Uczniowie wysłuchali prelekcji pułkownika Jerzego Lelwica z Pomorskiego Muzeum Wojskowego w Bydgoszczy o Marianie Rejewskim oraz wykładu doktora Marcina Kowalewskiego pt. "Skala problemu złamania Enigmy". Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty z kryptologii prowadzone przez studentów Koła Naukowego Dydaktyki Informatyki i matematyki OMEGA Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 


Opowiem Ci o naszym Patronie

[16 października 2015r.]

16 października na 3. lekcji w naszej szkole klasy drugie zaprezentowały uczniom klas pierwszych montaż słowno-muzyczny  „Opowiem Ci o naszym Patronie”. Uroczystość rozpoczął Hymn przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni”. Przekazowi słownemu towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona Ojcu Świętemu.

Wspólnie odśpiewano pieśni „Abba Ojcze” i „Barkę”, a przedstawiciele klas pierwszych zapalili symboliczne światełko i złożyli kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym I rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Na zakończenie Pani Dyrektor Danuta Radecka-Dubiel przybliżyła uczniom historię obrazu Patrona, który na stałe jest umieszczony na dolnym korytarzu.


Obchody Dnia Edukacji Narodowej

[13 października 2015r.]

Tegoroczny dzień podziękowań, składania życzeń i zabawy (przygotowany w ramach projektu "Szkoła współpracy") przebiegał pod hasłem "Kocham cię szkoło".

Główną częścią spotkania, odbywającego się w sali gimnastycznej, był turniej, w którym rywalizowały czteroosobowe drużyny złożone z przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów.

Podczas spotkania wystąpił także chór szkolny a pani Dyrektor wyróżnionym pracownikom wręczyła nagrody.

 

 


 

XV Pielgrzymka na Jasną Górę

[8 października 2015r.]

W tym roku na Jasną Górę na doroczną pielgrzymkę Rodziny Szkół Jana Pawła II przyjechało ok. 20 tys. osób z placówek noszących imię papieża Polaka.

Na Wałach jasnogórskich stanęło ponad 500 pocztów sztandarowych. Byli licealiści, gimnazjaliści, uczniowie podstawówek i przedszkolacy. Naszą szkołę reprezentowała grupa 27 uczniów i 3 opiekunów. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Na zakończenie Mszy św. uczestnicy pielgrzymki oddali się w opiekę Matce Bożej i tradycyjnie wystosowali list do papieża, który został odczytany przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię: "Umiłowany ojcze święty, stojąc u stóp Jasnogórskiej Pani, w przededniu Dnia Papieskiego, któremu przyświeca hasło "Jan Paweł II papieżem rodziny", każdy z nas dziękuje za swoją rodzinę i za wielką rodzinę szkół Jana Pawła II rozsianą po całej ojczyźnie i poza jej granicami. Realizując twoje wezwanie do świętości i naszego patrona, który chciał być zapamiętany jako papież rodziny, zapewniamy, że będziemy dbać o świętość naszych rodzin. Postanowiliśmy wspomóc materialnie rodzinę, która po latach wróciła z Kazachstanu na ojczystą ziemię. Przygotowujemy się na spotkanie z Tobą w lipcu 2016 r. w Krakowie. Obecni na XV Pielgrzymce Szkół  Jana Pawła II przesyłamy Ci z jasnogórskiego szczytu pozdrowienia i zapewniamy o naszej modlitwie."

 


 

W kręgu schematów

[7 października 2015r.]

7 października gościli w naszej szkole terapeuci z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, którzy, wzorem lat ubiegłych, prowadzili warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych pt. „W kręgu schematów”.

Celem zajęć było ukazanie młodzieży podstawowych mechanizmów wchodzenia w uzależnienie. Uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie z naciskiem ze strony grupy rówieśniczej. Terapeuci zwrócili również uwagę na znaczenie rodziców i bliskich w życiu młodego człowieka oraz wskazywali osoby i instytucje mogące służyć pomocą w przypadku pojawienia się problemów.

 


 

To już 22. "Sprzątanie Świata"

[19 września 2015r.]

Akcja „Sprzątanie Świata”- Polska ruszyła pod hasłem „Wyprawa – poprawa.” W ramach tegorocznej edycji zwracamy uwagę na problem „dzikich wysypisk śmieci”.

W sobotę 19 września udaliśmy się do Drzewianowa i Darz Boru. Po drodze, wędrując przez las, szukaliśmy śmieci. Cieszyliśmy się ciszą, spokojem i piękną jesienną pogodą. W Darz Borze rozwiązaliśmy karty pracy przygotowane przez naszych nauczycieli. Zadania dotyczyły rozpoznawania gatunków drzew i krzewów. Po długim spacerze w Drzewianowie odbyło się ognisko i zabawy integracyjne. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu, ale nadal szukamy dzikich wysypisk śmieci.

 


Wymiana uczniowska 2015

[14 września 2015r.]

W dniach 6 do 12 września mroteccy gimnazjaliści gościli u siebie rówieśników z zaprzyjaźnionej gminy w Lindern (Niemcy).

Tydzień upłynął na wspólnych działaniach, warsztatach i zajęciach dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia.

Młodzi gimnazjaliści razem gotowali, wypiekali pierniki według tradycyjnych receptur w Toruńskim muzeum, poznawali tajniki tradycyjnej kuchni podczas warsztatów w skansenie w Osieku, pływali łokietkiem po Noteci oraz zwiedzali Wyspę Młyńską słynną ze smakowitych zakątków.

Organizatorami wymiany byli nauczyciele naszej szkoły i opiekunowie grupy niemieckiej. W realizacji programu pomogli Rodzice młodzieży gimnazjalnej. Wymianę  udało się zrealizować dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

[1 września 2015r.]

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:

godz. 815 - spotkanie w sali gimnastycznej

godz. 920 - przemarsz do kościoła

godz. 930 - Msza św.

 


 

Komunikat

[1 września 2015r.]

W nawiązaniu do komunikatu dotyczącego darmowych podręczników informujemy, że podręcznik do religii (obowiązkowy) i wychowania do życia w rodzinie(nieobowiązkowy) dla klasy pierwszej należy kupić we własnym zakresie.

 

 


Darmowe podręczniki dla klasy pierwszej

[1 września 2015r.]


Poprawiony: piątek, 11 marca 2016 16:33
 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information